İnstagram’ Da Mavi Tik Almayı Kolaylaştıran Şartlar

Bilindiği gibi İnstagram, son dönemlerde birçok kullanıcı tarafından aktif bir şekilde kullanılan sosyal medya mecralarının ilk sırasında gelmektedir. Kullanıcılar birden çok konuda post paylaşımı yaparak, hikayeler paylaşmaktadır.

İnstagram'da takipçi sayısı yüksek olan ve belirli bir konuda, belirli bir kitleye hitap eden hesaplar bu kanal üzerinden gelir de elde etmektedirler. Tanınmış kişilerin ve ünlü kişilerin hesapları, İnstagram tarafından mavi tik ile işaretlenir. Bu işaret hesapların, tanınmış bir markaya ait olduğunu ya da tanınmış kişiler tarafından kullanıldığını doğrulamaktadır.

İnstagram Mavi Tik Almak İçin Hesap Doğrulama İşlemi

İnstagram'da mavi tik almış hesapların yanında bir doğrulama rozeti belirmektedir. Bu rozet kullanıcıların hesabının gerçek olduğunu kanıtlamaktadır. İnstagram üzerinde tanınmış kişilere ait birden çok sahte hesap bulunmaktadır. Mavi tik sayesinde hesapların doğrulanabilirliği ve orijinalliği sağlanmış olur. Hesabınızda mavi bir tik varsa instagram elitlerinden birisiniz demektir. Hesap doğrulaması yapabilmek için hizmet şartları ve topluluk kurallarına birebir uymanız gerekmektedir.

İnstagram Mavi Tik Almak İçin İpuçları

İnstagram üzerinden öncelikle hesap doğrulama işleminin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Bu işlem için İnstagram sizden kimlik, ehliyet ya da pasaportunuzun görüntülerini isteyebilir. Hesabınızın doğrulanmaması durumunda otuz gün içerisinde tekrardan başvuru yapabilirsiniz.

İnstagram'da mavi tik alabilmek işinize yarayacak ipuçları şu şekildedir;

  • İnstagram üzerinde ne kadar aktif olursanız, fark edilmeniz o kadar fazla olacaktır. Yayınlanacak postlarınız ve hikayeleriniz tamamen özgün olmalı ve doğru zaman aralığında paylaşımlar yapmalısınız.
  • İnstagram haricindeki sosyal medya platformlarında da aktif olarak, oradaki takipçileri İnstagram hesabınıza yönlendirin.
  • Kendinize bir basın yardımcısı edinin ve onu basın bülteni yayınlarına sıklıkla gönderin. Bu aşamada ihtiyacınız olan tek şey bolca tanıtım ve reklam.
  • İnstagram üzerinden ne kadar çok gönderi paylaşırsanız, doğrulanma orarınız o kadar yüksek olacaktır. Belli bir kitleye hitap edin ve onunla ilgili çok sayıda, sık sık paylaşımlarda bulunun.
  • Hesabınızı herkese açık bir hale getirin. Bu sayede takipçi sayınız artacak ve doğrulanma daha yüksek olacaktır.

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz adımlara dikkat etmeniz durumunda sabır göstererek, sizde mavi tikli bir fenomen olabilirsiniz.