destek@sosyaldanisman.com
+90 (212) 909 03 95

Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu

Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu
28 Eylül 2022
Sosyal Danışman

Bu günlerde en çok kullanılan ve popüler uygulama olan Instagram, bazen "Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu" şeklinde uyarı verebilmektedir. Üzgünüz, isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu.

İsteğimle İlgili Neden Bir Sorun/Hata Aldım?

Instagram, Facebook'un kendisini satın almasıyla adını daha fazla segmente duyurmuş ve büyük kitlelere ulaşmıştır. Fotoğraf paylaşımı denilince akla ilk gelen Instagram uygulaması bazen yoğun baskı nedeniyle hata mesajları atıyor. Snapchat uygulamasının hikayeler özelliği Instagram tarafından da kullanılıyor.

Ayrıca Facebook ve diğer popüler uygulamalarla da entegre edilebilmektedir. Birlikte ele alındığında, Instagram kullanımının önemli ölçüde arttığı görülmektedir. Bu nedenle, sunucunuz yavaş yanıt veriyorsa bazı uyarılar alırsınız. Birçok kişinin karşılaştığı hatta sık olarak bilinen "Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu" uyarısıdır.

Sunucular bu uyarıyı internet hızında önemli bir faktör olan yoğunluğa göre veriyorlar. İnternet hızınız ihtiyacınız olandan daha yavaş ise bu uyarıyı görmeniz oldukça olasıdır. Yavaş internet hızları ve yavaş uygulama yanıtı, birçok işlemde bu soruna neden olabilir. Instagram'a giriş yaparken, bir hikaye paylaşırken, bir fotoğraf gönderirken veya birini takip ederken bir hata mesajı görebilirsiniz.

Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu Hatasını Nasıl Düzeltebilirim?

Sorun internet bağlantısı kaynaklı olabilir ya da hatanın nedeni Instagram sunucusu olabilir. Herhangi bir şey yapmadan önce, sorunun sizden mi yoksa Instagram'dan mı kaynaklandığını öğrenmek en doğrusu olacaktır. İnternet bağlantınızı, yani VPN kullanımınızı kontrol edin. Evinizde sabit hat internetiniz varsa bu sizin çözümünüzde çok önemli bir rol oynar. Hepimizin bildiği gibi bir VPN/Proxy sorunu çözebilir.

Aşağıdaki adımları izleyerek internet bağlantı ayarlarınızı kontrol edebilirsiniz;

  • Önce VPN sistemini açın. İnternete bağlandığınız yerden arama yapabilirsiniz.
  • Sorun bağlantıyla ilgiliyse, tekrar oturum açmak sorunu çözmelidir.
  • Biraz bekledikten sonra internetinizi 5 saniye kadar kapatıp sonrasında tekrar açın.

Yukarıda belirtildiği üzere eğer sorun internet bağlantınızdan kaynaklı ise Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu hatası/uyarısı düzelmiş olacaktır.

Instagram Hesabınızı Geçici Olarak Kapatın

İnternet ayarlarınızı kontrol etmenize rağmen Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Bir Sorun Oluştu uyarısı hala devam ediyorsa Instagram hesabınızı geçici olarak kapatmayı denemelisiniz.

Yorum Yap

Yorumlar

Birkan Boz
3 Ekim 2022 - 16:03

Teşekkürler çok yardımcı oldu. Emeğinize sağlık

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta