destek@sosyaldanisman.com
+90 (212) 909 03 95

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu
26 Temmuz 2022
Sosyal Danışman

Pek çok insan, Facebook videolar oynatılamıyor sorunu karşısında ne yapacaklarını bilemez. Bu durum farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkıyor olabilir. Bu nedenle sorunun sebebini bulmak, çözüm için ilk adım olacaktır. Bu tip sorunlarda ilk yapmanız gereken şey, internet bağlantınızı kontrol etmenizdir. Çünkü genel sebep budur. İnternetinizle ilgili bir sıkıntı yaşadığınız zaman video oynatılmıyor sorunu ile karşı karşıya kalmanız kaçınılmazdır.

Ancak internet bağlantınızla ilgili hiçbir problem yok ise başka çözüm yöntemlerinizi denemeniz gerekir. Bunun için hesabınızdan tamamen çıkış yapmanız gerekebilir. Eğer şifrenizi biliyorsanız, çıkış yap butona basıp bir süre Facebook uygulamasına giriş yapmayınız. Daha sonra tekrar giriş yaparak sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını gözlemleyebilirsiniz.

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Çözümü

Ağ bağlantınızda bir sorun var ise bu problemle karşılaşmanız normaldir. Bunun yanı sıra bağlantı yetersizliği yaşadığınız zaman da yine böyle bir durum meydana gelebilir. İnternetinizde donma var ise videolar sürekli durur. Bu da rahat bir şekilde video izleyememenize neden olur. Bu durumda modem resetleme işlemi yapabilirsiniz.

İnternetinizdeki sorunu halletmediğiniz sürece bu durumdan kurtulmanız imkansızdır. Bu tip bir problemin Facebook alt yapısı ile alakası yoktur. Yani sorun kullanıcı kaynaklıdır. İnternet hızını yükseltip, modem kalitenizi arttırmanız yeniden video izlemenizi sağlayacaktır.

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Olduğunu Nasıl Anlarız?

Bu sorunu anlamak son derece basittir. Video yüklemesi olmadığında, video bölümünde gri renkli bir ekran ortaya çıktığında veya video alanı boş olduğunda Facebook videolar oynatılamıyor sorunu olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca video yüklemesi yaptığınız zaman Chrome donar ve ekran kitlenir. Bu durumları yaşadığınız zaman Facebook'unuzda bir sorun olduğunu anlamanız gerekir. Bunun için çözüm yollarından uygun olanını deneyerek problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Facebook Videoları Oynatılamıyor Sorununun Çözümü İçin Yapılması Gerekenler

Facebook videoları oynatılamıyor sorununun çözümü için yapılması gerekenler şunlardır:

  • İnternetinizi kapatarak cihazınızı yeniden başlatın.
  • İnternet hızınızın yüksek olup olmadığını kontrol edin.
  • Wi-Fi kullanımı yapıyorsanız, başka bir ağ üzerinden Facebook'unuza girin.
  • Tarayıcıyı güncel tutun.

Bunları yaptığınız halde sorun devam ediyor ise Facebook ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. Eğer sorun sizden kaynaklanmıyor ise Facebook, durumu en kısa zamanda halledecektir. Bu süre zarfında farklı yöntemleri de deneyebilirsiniz.

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Bu tip problemlerin temelinde genel olarak internet bağlantısında yaşanan aksaklıklar yer alır. Facebook uygulamaları kullanırken bağlantınızın kalitesine çok dikkat etmeniz gerekir. Çünkü bağlantı yetersizliği yüzünden uygulamayı rahat bir şekilde kullanamazsınız. Bunun için modeminize ve mobil verinize önem vermeniz gerekiyor. Ayrıca Facebook, tek seferde çok fazla sayıda işleme izin vermez.

Böyle bir işlem hatası yaptığınız zaman da yine videolar oynatılamıyor sorunu yaşamanız normaldir. Bu durumda hesabınızdan çıkış yapmanız gerekecektir. Çıkış işlemlerinin ardından tekrardan giriş yapabilir ve video izleme yapabilirsiniz. Sorun devam etmediği takdirde sıkıntı yapmanızı gerektirecek bir durum yoktur. Ancak hala izlenme yapılamıyor ise Facebook ekibine ulaşmanız gerekebilir.

Facebook Videolar Oynatılamıyor Sorunu İçin Hangi Yöntemleri Uygulamak Gerekir?

Facebook videolar oynatılamıyor sorunu için ilk olarak internet bağlantısını kontrol etme yöntemini denemeniz gerekir. Bunun dışında cihazınızın önbellek, eklenti ve uzantı durumlarını kontrol etmelisiniz. Bunun yanı sıra çerezlere karşı da dikkatli olmalısınız.

Ortada sizden kaynaklanmayan teknik bir arıza var ise bunu Facebook yetkililerine bildirmeniz gerekir. Teknik arızalarda beklemekten başka bir çareniz yoktur. Facebook'un sorunu halletmesini beklemelisiniz. Bu süre zarfında hesabınıza sık sık girerek sorunun ortadan kalkıp kalkmadığını gözlemlemelisiniz.

Yorum Yap

Yorumlar

Nezahat yarar
29 Eylül 2022 - 18:34

Facebook severek kullandığım bir uygula sorunlarıma hiç bir şekilde çare bulamıyordum site çok yardımcı oldu elinize sağlık

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta