destek@sosyaldanisman.com
+90 (212) 909 03 95

Facebook İşletme Hesabı

Facebook İşletme Hesabı
04 Ekim 2022
Sosyal Danışman

Facebook işletme hesabı, firma ve işletme sahiplerinin kendi markalarını tanıtmaları için oluşturulmuş ücretsiz bir platformdur.

Facebook İşletme Hesabının Faydaları Nelerdir?

İşletme hesabınızı ve işletmenizin reklamlarını tek bir hesaptan yönetebileceğiniz bu platformun, daha birçok faydası bulunur.

  • Markanızın reklamını yapabilirsiniz.
  • Instagram’da aktif olarak kullandığınız hesabınızı işletme hesabına çevirerek aynı yerden hem reklam verebilir hem de hedef kitlenizi buradan yönetebilirsiniz.
  • Reklam hesaplarınızı detaylıca inceleyebilirsiniz.
  • Kullanıcı izinlerini kontrol edebilirsiniz.

Neden Facebook İşletme Hesabı Tercih Edilmelidir?

Facebook işletme hesabı, kolay dönüt alan ve basit bir sisteme sahip olan uygulamadır. Sahte hesaplara karşı korunması yüksek olduğu için insanlar tarafından güven kazanan bir uygulama olması, kolay teknik destek sağlaması, reklam vermek için uygun bir platform olması, ücretsiz olması ve kullanım avantajlarının kolay olması sebebiyle reklam veren işletmeler ve firmalar tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Facebook İşletme Hesabı Açma Süreci

Mevcut facebook hesabınızda oturum açtıktan sonra facebook tarafından işletme hesabına geçmek için yönlendirilen adrese tıklayınız. Ardından hesap oluştur düğmesine basarak işlemi başlatınız. İşletme için istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra "gönder" butonuna basarak işlemi tamamlayınız. Görüldüğü gibi işletme hesabı oluşturmak oldukça kolaydır. Bu konuda hiç bir fikriniz olmasa bile facebook uygulamasında yer alan işletme ile ilgili kısımlara tıkladığınızda sistem sizi yönlendirecektir.

İşletme Hesabı Nasıl Doğrulanır?

İşlemin yapılma amacı facebookta yer alan gerçek işletmeler ile pasif işletmeleri ayırt edebilmektir. İşletme hesabınızı oluşturduktan sonra işletmenizi doğrulayarak facebook tarafından işletmeniz resmen tanınmış olur. Bu işlemi işletme ayarları kısmında yer alan "güvenlik merkezi" butonuna tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Burada yer alan "doğrulamayı başlat" butonuna tıkladığınızda istenilen bilgileri eksiksiz doldurunuz.

Burada işletmenizle ilgili bilgiler istenecektir. Dolayısıyla doğru bilgiler vermeniz önemlidir. Resmi şirket bilgilerinize ait bilgileriniz ile bu bilgilerin eşleşmesi gerekiyor. Bilgileri onayladıktan sonra telefonunuza gelen doğrulama kodunu gereken kısma yazarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Çok istisnai olmakla birlikte facebook tarafınıza mail göndererek sizin işletmenize ait evrak ve resmi belgeler isteyebilir. Buna maille karşılık verebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar

Birkan Boz
6 Ekim 2022 - 08:08

Sosyal danışman sitesi aracılığıyla doğru bilgileri elde etmek mümkün. Facebook'un böyle işlediğini öğrenmek iyi oldu.

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta