+90 (212) 909 03 95

Twitter Bilinmeyen Özellikleri

Twitter Bilinmeyen Özellikleri
06 Ekim 2021
Sosyal Danışman

Twitter platformu; düşünce ağırlıklı paylaşımların ağırlıklı olarak gerçekleştirildiği, sosyal medya uygulamalarının başında gelen ve bilinmeyen çok sayıda özelliği olan bir platformdur. Kullanıcıların twitter bilinmeyen özellikleri hakkında bilgi sahibi olmasıyla gerekecektir. Bu sayede, özelliklerin aktif olarak kullanımı ve getirdiği yeniliklerden faydalanmak mümkündür. Kullanıcıların bu tür deneyimleri yaşamaları için; bilinmeyen özelliklerin neler olduğunu, ne şekilde kullanılabileceğini ve yararlarını bilmeleri gerekir.

Twitter Bilinmeyen Özellikleri Nelerdir?

Twitter üzerinde çok sayıda özellik vardır. Özellik sayısının fazla olması da, her birinin bilinmesini ve kullanılmasını daha güç bir duruma getirir.

Bu bağlamda, twitter için bilinmeyen özellikler şöyledir:

  • Twitter üzerinden mesajlaşma ve diğer türlü içeriklerin gönderimi işlemleri yapılabilir. Ancak bu işlemlerden sonra, diğer platformlarda olduğundan farklı olarak, içeriklerin ekran görüntüsü veya ekran kaydı alındığı zaman bildirim gitmeyecektir.
  • Twitter üzerinde yazılabilecek olan simgeler, beğeni butonlarının daha farklı görsellikte ortaya çıkmasına neden olur.
  • Hesapların gizlenmesi mümkündür ve bu durumda dahi olsa diğer kullanıcılar, profil fotoğrafını ve kapak resmini görebilirler.

Bu gibi özellikler, başlıca twitter gizli özelliklerindendir.

Twitter Bilinmeyen Özellikleri Nasıl Kullanılabilir?

Twitter üzerinde pek bilinmeyen çok sayıda özellik bulunur. İlk olarak, ekran fotoğrafı alınmak istenmesi çoğu kullanıcının yaşadığı bir durumdur. Ancak, instagramda ve benzeri uygulamalar üzerinde konuşmalar için ekran fotoğrafı alındığı zaman bildirim gönderilir. Karşı tarafın aldığı bu bildirim, konuşma veya fotoğrafların görüntüsünün alındığını belli eder ve rahatsız edici olarak bulunabilir. Ancak twitter; gizlilik ilkeleri gereğince içeriklerin ekran görüntüsü alınması durumunda bildirimlere izin vermeyen ve karşı tarafın haberdar olmasını sağlayabilecek imkanlara olanak sağlamayan bir mecradır.

Diğer bir özellikte; beğeni butonları üzerinde yer alan kalp simgesinin yerine, şekiller içeren ve simgeler içeren ifadelerin bulundurulması mümkündür. Paylaşımı sağlanacak ve diğer kullanıcıların beğenisi alınmak istenen içeriklerin açıklama kısmına, hangi ifade koyulmak istendiğine göre seçilen kodların yazılması sağlanır. Kodlardan sonra, beğeni yapıldığı zaman hareketli ve farklı olan semboller ortaya çıkacaktır. Ayrıca, hesap gizleme özelliği çoğu kullanıcı tarafından biliyorken; gizlenen hesaplarda profil fotoğrafının ve kapak kısmına yerleştirilen fotoğrafın da her türlü görünür olduğu bilinmelidir.

Yorum Yap

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta