İnstagram'ın Gizli Özellikleri

Günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, yeni eklenen özellikleriyle günden güne yenileniyor ve gelişiyor. Buna rağmen instagram da mevcut olan bazı özellikler çoğu kullanıcı tarafından bilinmiyor ve gizli kalıyor. Bu yazımızda sizlere instagram'ın gizli özellikleri hakkında bilgi verecek ve bu platformu tüm yönleriyle kullanmanız için yardımcı olacağız.

İşte instagram'ın gizli kalmış bazı özellikleri:

Takipten Çıkmadan Gönderileri Gizlemek

Instagram'da bazı kullanıcıları takipten çıkmak istemiyor ama aynı zamanda gönderilerini de görmek istemiyor olabilirsiniz.

Bunun için sırasıyla;

  • Gönderilerini gizlemek istediğiniz kullanıcının profiline girin ve sağ üstte yer alan üç noktaya tıklayın.
  • Açılan menüde "sessize al" seçeneğine tıklayın. Buradan kullanıcının gönderilerini, hikayelerini ya da her ikisini de gizleyebilirsiniz.

Filtreleri Favori Olarak Seçmek

Instagram'da en sık kullanılan özelliklerden biri filtre ile fotoğraf çekilmektir. Bu nedenle instagram'da birçok filtre bulunuyor. Fotoğraf paylaşacağınız zaman filtre bölümünü açın ve en sağa kaydırıp yönet seçeneğine tıklayın. Burada filtrelerinizin olduğu bir liste göreceksiniz. Bu listeyi istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Hikayeleri Gizlemek

Paylaştığınız hikayenin tüm takipçileriniz tarafından görülmesini istemiyor musunuz? O zaman instagram'ın bu özelliği tam size göre! Hikaye attığınız pencerenin sol üstünde yer alan ayarlar simgesine basın. Karşınıza çıkan "hikayeyi gizle" seçeneği ile hikayenizi görmesini istemediğiniz takipçilerinizi kolaylıkla seçebilirsiniz.

Veri Tasarrufu

Instagram en çok veri kullanan uygulamalardan biridir. Fakat instagram'da yer alan veri tasarrufu özelliğini kullanarak daha az internet harcayabilirsiniz.

Sırasıyla:

  • Instagram'da ayarlar kısmına girin.
  • Hesap sekmesine tıklayın ve karşınıza çıkan menüde hücresel veri kullanımı seçeneğine tıklayın.
  • Burada yer alan "veri tasarrufu" seçeneğini açın.

Böylece instagram'da gezerken daha az veri kullanmış olacaksınız.

Fotoğraf Etiketlerini Kaldırmak

Etiketlendiğiniz bir fotoğrafın profilinizde gözükmesini istemiyor olabilirsiniz. Bu etiketi kaldırmak oldukça kolay. Profilinizde etiketlendiğiniz fotoğrafların gözüktüğü yeri açın. Profilinizde gözükmesini istemediğiniz fotoğrafın üstüne tıklayın ve sağ üstte yer alan üç noktaya basın.

Karşınıza çıkan "gönderi seçenekleri" kısmından etiketlendiğiniz fotoğrafları profilinizden kaldırabilir ya da tamamen etiketi kaldırabilirsiniz. Instagram'ın gizli kalmış özelliklerini kullanarak sizler de bu platformu tüm yönleriyle en güzel şekilde kullanabilirsiniz.