Instagramda Zamanlama Var Mıdır?

Sosyal medyada ücretsiz olarak fotoğraf, video, hikaye paylaşılan bir sosyal medya uygulamasının ismi Instagram'dır.

Instagram Ne Zaman Kurulmuştur?

Instagram uygulaması ilk olarak San Francısco'da gelişmiştir. Öncelikle mobil check-in uygulaması iken daha sonra uygulamayı fotoğraf paylaşma odaklı hale gelmiştir. Böylelikle uygulamanın ismi ınstant camera ve telegram kelimelerinin birleşimiyle uygulamanın adı Instagram olmuştur. İlk Instagram gönderisini 2010 tarihinde Mike Krieger atmıştır. 3 Nisan 2012 tarihinde Androis telefonların indirebileceği bir sürüm yayınlayarak kısa sürede birçok kişi tarafından indirilen sosyal medya uygulaması haline gelmiştir.

Instagram Hikaye Eklemesi Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasına giriş yapıldıktan sonra sağ üstte yer alan artı sekmesinden hikaye sekmesine tıkladıktan sonra yüklenilmek istenen fotoğraf seçilir. 3 ayrı şekilde hikaye paylaşımı yapılmaktadır. Hikayem butonu ile paylaşım yaparak paylaşılan hikaye takip eden herkes tarafından görülmektedir. Yakın arkadaşlar kısmına paylaşım yapıldığı zaman yakın arkadaşlar kısmına kim seçilip yüklendiyse hikayeyi sadece o kişiler görebilmektedir. Üçüncü seçenek ise hikayeyi yüklemeden önce paylaş butonuna tıklayarak hikayeyi seçilen kişilere özel mesaj yoluyla atabilme özelliği bulunmaktadır.

Instagram Filtresi Ne Demektir?

Instagramda fotoğraf yüklemeden önce fotoğrafları canlandırmak için, renklerini daha belirgin hale getirmek için çeşitli filtreler vardır.

Bunlar arasında;

 • Amaro
 • Mayfair
 • Rise
 • Valencia
 • Hudson
 • X-Pro II
 • Sierra

Bu ınstagram efektleri en çok kullanılan efektler arasında gelmektedir. Bu efektler ile fotoğraflara renk gelir.

Instagram Uygulamasında Zamanlama Var Mıdır?

Instagram uygulamasını kullanan kullanıcıların arasında gönderilerin bir zaman sonra kalkmasını isteyen kullanıcılar bulunmaktadır. Bu kullanıcılar google de ınstagramda zamanlama var mıdır? sorunu aratmaktadır. Instagram uygulamasında zamanlama bulunmaktadır.

Instagram Uygulamasında Zamanlayıcı Nasıl Açılır?

Instagram uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ alttaki kaleme tıkladıktan sonra paylaşılacak gönderi seçilir. Bunun ardından Schedule tıklayarak burada ne zaman paylaşılacağı ve ne zaman kaldırılacağı belirlenir.

İnstagramda Kişiler Nasıl Bulunur?

Instagram uygulamasında arkadaşlar veya takip edilmek istenilen sayfalar, ünlüler takip edilebilir.

Bunun için şu adımlar uygulanmaktadır;

 • İnstagrama giriş yapılır
 • Arama çubuğuna tıklanılır
 • Arama çubuğunda istenen kişinin adı ve soyadı veya kullanıcı adı yazılır
 • Profilde görünen takip et kısmına tıklanır.

Bu şekilde istenen kişi takip edilir ve paylaştıkları gönderiler ana sayfada görülür.

Instagram Uygulamasında Keşfette Neler Vardır?

Instagram uygulamasında kişinin ilgi alanına ve hobilerine özel olarak hazırlanmış bir keşfet uygulaması yer almaktadır. Burada çeşitli videolar ve fotoğraflar yer alır. Her kullanıcının keşfeti kendisine özeldir. Normalde takip edilen sayfalara benzer sayfalar keşfet sekmesinde yer almaktadır.

Keşfet Sekmesine Çıktığınızı Nasıl Anlarsınız?

Keşfet sekmesine çıkıp çıkmadığını anlamak için bir yol bulunmaktadır. Bu yol istatistikler kısmında gönderilerin nereden ve kaç kişi tarafından görüldüğünü gösteren kısımdır. Burada keşfet sekmesinde kaç kişinin gönderiye ulaştığı görülebilir.

İnstagram Uygulamasında Nasıl Satış Yapılır?

Instagram uygulamasında sayfanın büyümesi takdirde satış yapılabilir. Bunun için işletme hesabı açılıp güvenli bir ödeme yöntemi belirlenmelidir. Markanın da bir logosu olması gerekmektedir. Bu şekilde hangi ürünün satışı yapılmak isteniyorsa ürünler gönderiler halinde paylaşılır ve alıcıya sunulur.

Kargo yöntemiyle ürünler satılmaktadır. Böylelikle takipçinin artmasıyla müşteri de artacaktır. Takipçisi fazla olan hesapların sayfanın reklamını yapması takipçi çoğaltmak için en etkili yöntemlerdendir. Böylelikle sosyal medya bir ek gelir olarak da kullanılabilir. Ek iş veya hobi olarak kullanmak isteyenler bu özelliğe dikkat edecektir.