İnstagramda Stalk Atma Kuralları

Stalk, instagram gibi sosyal bir platformda gizlice takipçilik yöntemidir. Günümüzde bir çok kişi tarafından stalk yapılır. Stolk yapmak için birçok program veya site kullanılabilir.

Stalk Nasıl Yapılır?

Stalk kelime manası ile gizlice, sessizce yaklaşma anlamındadır. Stalk instagramda sahte hesaplarla yapılmaktadır. Gençlerin kullandığı stalk günümüzde yetişkinler arasında da yaygınlaşmaya devam etmektedir. Sevgiliden ayrıldıktan sonra ne yaptığını merak ediyorsanız sahte bir hesap açarak onu gizlice takip edebilirsiniz.

Birçok kişi aslında stalk yapar fakat ismini bilmez. Sosyal platform olan instagramda stalk atma kuralları da bilinmelidir. Aksi takdirde kimliğiniz açığa çıkabilir. İnstagram’da stalk yaparken takip etmek istediğiniz kişinin hesabı açık ise kolaylıkla takip edebilirsiniz. Fakat kişinin hesabı gizliyse attığınız isteği onaylaması gerekir. Stalk yaparken birtakım şeylere dikkat etmelisiniz.

Dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir;

  • Yeni açılmış hiç gönderisi olmayan hesapları ilesı talk yapmamaya özen gösterin.
  • Profilinizde paylaşacağınız gönderiler için bazı uygulamalardan çeşitli fotoğraflar ve videolar alabilirsiniz.

Bu sayede stalk işini başarı ile devam ettirebilirsiniz.

İnstagram Stalk İçin Tavsiyeler Nelerdir?

İnstagram’da stalk yapmak istiyorsanız kaliteli bir hesaba sahip olmanız gerekir. Sahte, çakma ve yan hesap olarak da adlandırabilirsiniz. Önceden instagram hesabı açtıysanız farklı gönderiler paylaştıysanız, bu gönderilere ait beğeni ve yorumlar varsa biraz daha şanslısınız.

Stalk yapmak istediğiniz kişi takipçi sayısını arttırmak istiyorsa daha şanslısınız çünkü isteğinizi hemen kabul edecektir. Fakat eski sevgiliniz stalk yapacağınız düşüncesi ile hesabınızın isteğini kabul etmeyebilir. Stalk yapmak için paylaşmış olduğu hikayeyi son dakikalarda bakmaya çalışın. Bu sayede yakalanmadan stalk yapmış olursunuz. Fakat son dakika profiline kim bakmış diye bakıp, profilinizi görürse o da sizin şanssızlığınız olur.

İnstagram Stalk İçin Hikaye İndirme Siteleri Var Mıdır?

Stalk yapmak için bazı siteler vardır. Bunların linkini kopyaladıktan hemen sonra hikaye indir butonuna tıkladığınızda neler paylaşmış görebilirsiniz. Bazı siteler üzerinden instagram hikaye ve öne çıkaranlar da indirilebilir. Fakat bu hesabın herkese açık olması gerekir, gizli hesapların gönderileri alınamaz. Buradaki amaç karşı tarafın hikayesine ve öne çıkan gönderilerine baktığınızda isminizi görmemesidir.