İnstagram Toplu İçerik Kaldırma

Artık günümüzde milyarlarca kişi sosyal medya kullanıyor. Kullanılan sosyal medya araçlarından en fazla kullanıcıya sahip olan sosyal medya aracı İnstagram uygulaması olarak ön plana çıkmıştır. 2010 yılında uygulamaya konulan uygulama yaklaşık bir milyardan fazla kullanıcıya sahiptir.

Başlangıç aşamasında kullanıcılar birbirlerini takip ederken, sonraki zamanlarda zaman tüneli, etiketleme, hikâye paylaşımı gibi birçok özelikler ilave edilmiştir. Sunulan bu hizmetler ile Snapchat ve Facebook gibi uygulamaları tek bir uygulamada birleştirmiştir. Fakat buna rağmen toplu içerik silme işlemi yapmak mümkün değildir.

Instagram’da toplu içerik kaldırma birçok kullanıcının istediği fakat Instagram uygulamasında bulamadığı bir özelliktir. Ancak bu sorunu gidermenin kolay yöntemleri mevcuttur. Android ve İOS işletim sistemlerine sahip olan cihazlarda toplu olarak içerik silme uygulamaları için yardımcı uygulama kullanmak gerekir. Ücretsiz olarak uygulamaya konulan bu uygulamalar Cleaner for IG ve Instant Cleaner-for ınstagram uygulamalarıdır.

İOS İşletim Sistemine Sahip Cihazlar İçin Instagram’da Toplu İçerik Kaldırma

iOS işletim sisteminin mevcut olduğu cihatlarda şu adımları sırasıyla izlenerek İnstagram toplu içerik kaldırma işlemini yapılır;

  • App Store’den Cleaner for İns. Uygulaması indirilir
  • Yüklenmiş olan uygulamaya giriş yapılır
  • Giriş yapıldıktan sonra media sekmesine dokunulur
  • Media sekmesinden silmek istenen içerikler seçilir
  • Delete seçeneği ile silinir.

Adımların tamamı uygulandığında seçilen tüm içeriler silinmiş olur. İçeriklerin fazlalığı işlemin uzun sürmesine neden olabilir.

Android İşletim Sistemine Sahip Cihazlar İçin Instagram’da Toplu İçerik Kaldırma

Android sistemine sahip cihazlarda adımlar sırası ile uygulandığında İnstagram toplu içerik kaldırma işlemi gerçekleştirilir.

Bu adımlar sırası ile şöyledir;

  • Android cihaza İnstantCleaner-for ınstagram uygulaması indirilir.
  • Yüklenmiş uygulama üzerinden hesaba giriş yapılır
  • Alt tarafında yer alın menüden Posts kısmına giriş yapılır
  • Giriş yapıldıktan sonra sağ alt köşede bulunan Option seçeneği seçilir
  • Select All seçeneği kullanılarak tüm içerikler seçilip delete seçeneği ile silinir.

Yukarıda bulunan tüm adımlar izlenildiğinde intagram’da bulunan silinmesi istenilen tüm içerikler silinmiş olur. Tüm içerikler silindikten sonra uygulama kapatılır. İnstagram uygulaması üzerinden hesaba giriş yapılarak instagram’a girilmiş olur.