İnstagram Limitleri Neler?

İnstagram artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldiğinden zamanımızın çoğunu burada harcıyoruz. Özellikle insanların hayatlarında olanları görmemizi sağlıyor. Yapılan kahve paylaşımları, eğlenceli mekanlarda çekilen resim veya videolar, işteyken atılan hikayeler gibi insanların hayatlarını görüntülerle sunduğu bir alan haline geldi.

Atılan gönderileri beğenmek veya yorum yapmak da bu gönderilere verilen bir etkileşimdir. Ancak instagram bu kadar aktif olarak kullanılmasının yanında kullanıcılara bazı limitler de getiriyor. Bazen takip sınırınızı veya beğeni sınırınızı aştınız gibi uyarılarla karşılaşabilirsiniz. Bu uyarılar instagramın kullanıcılara verdiği limitler nedeniyle ortaya çıkıyor.

İnstagramdaki Limitler

İnstagram getirdiği limitlerle insanların sürekli aynı işlemleri yapmasını engelliyor. Beğenmek, yorum yapmak gibi birçok işlemi aynı zaman içerisinde çok fazla yapamazsınız. Peki, bu instagram limitleri neler?

  • Beğeni Limiti
  • Yorum Limiti
  • Takip Limiti
  • Karakter Limiti

Bu limitler ile insanların çok fazla işlemi tekrarlayarak yapmasının yanı sıra aynı zamanda spam oluşmasını da engellenir.

Beğeni Limiti

İnstagramda vakit geçirirken en çok yaptığımız işlemlerden biri de gönderileri beğenmektir. Gönderileri beğendiğimizi ifade eden bu eylem de instagram tarafından sınırlandırılmıştır. Bu sınır bir hesap için bir saatte en fazla 350 gönderiyi beğenebilmesidir. Sınır aşıldığında hesabınızda daha fazla gönderi beğenemezsiniz. Ya da hesabınız bir süreliğine kilitlenir. Bu limit ile bot hesaplar kolaylıkla tespit edilip temizlenir.

Yorum Limiti

Yorumlar gönderilere verilebilecek tepkilerin en açık şekli olduğundan birçok kişi yorum yazmayı tercih eder. Ancak spam oluşmaması için instagram bir gönderiye en fazla 30 yorum yapabilme sınırını getirmiştir.

Takip Limiti

Bir hesap sınırsız takipçiye ulaşabilir ancak en fazla 7500 kişiyi takip edebilir. 7500 kişiyi takip ettiğinizde daha fazla kişiyi takip edemezsiniz. Takip edebilmek için takip ettiklerinizi çıkarmanız gerekecek. Ancak bu işlemi kısa sürede çok kez yapmamalısınız. Aksi takdirde instagram limitlerine takılırsınız.

Karakter Limiti

İnstagramda kullanıcı adınız, biyografiniz, gönderileriniz için karakter sınırı getirilmiştir. Kullanıcı adınız da en fazla 30 karakter, biyografinizde ise en fazla 150 karakter kullanabilirsiniz. Gönderilerinizin altına ve yorumlarda en fazla 2200 karaktere kadar yazabilirsiniz.