İnstagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram, günümüzde farklı yaş gruplarının aktif olarak kullandığı sosyal medya platformlarından biridir. İnstagram kullanımının yaygınlaşması ile bireyler, işletmeler ve firmalar kendi tanıtımlarını bu platformda yaparlar. Konum ekleme özelliğini de paylaşımlarında kullanmaya başlarlar. Öncelikle kullanıcıların instagram konum ekleme nasıl yapılır? Konusunu bilmeleri gerekir.

İnstagram Konum Ekleme Adımları

İnstagram konum eklemek için izlemeniz gereken birtakım adımlar vardır. Bu adımlar;

  • İnstagram’a giriş yapılır ve yeni bir gönderi paylaşmanız gerekir.
  • Gönderiyi paylaşmadan önce konum ekleme işlemi yapılması gerekir.
  • Konum eklemek için gönderi paylaşım kısmının sağ alt tarafında yer alan ok kısmına tıklanmalıdır.
  • Tıkladığınızda konum ekle seçeceğiz ile karşılaşılır.
  • Konumunuzu belirlemeniz gerekir ve size yakın konumlar çıkar.
  • Eklemek istediğiniz konum çıkmayabilir.
  • Bundan sonra konum ekleyeceğiniz alan çıkar. Bu alan ile konumunuzu bildirebilirsiniz.
  • Konumu girdikten sonra kategori belirlemeniz gerekir.
  • İşlemden sonra yeni bir konum oluşturursunuz.

İnstagram uygulamasına tekrar girerek konum paylaşabilirsiniz.

İnstagram Konum Ekleme Özelliğini Herkes Kullanabilir Mi?

İnstagram konum ekleme özelliğini kullanma hesap sahibinin isteğine göre değişir. Paylaşımlarına konum eklemek istemeyen kullanıcılar konum ekleme özelliğini kapatabilme şansına sahiptirler. Her paylaşımdan sonra instagram konum ekleme özelliğini kullanılarak bulunduğunuz yerin herkes tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz.

İnstagram Konum Eklemenin Avantajları ve Dezavantajları

Fotoğraf veya video paylaşımlarına konum eklediğinizde bulunduğunuz yeri takipçilerinize gösterebilirsiniz. Konumda arama yapan diğer kullanıcılar sizin o konumda paylaştığınız fotoğraf veya videoları da görebilirler. Böylelikle takipçi sayısına ulaşma şansınız daha da artacaktır. Fakat hesabınız gizliyse paylaştığınız konumu sadece takipçileriniz görebilir. Konumunuzu paylaştığınız da istemediğiniz kişiler tarafından kolayca takip edilebilirsiniz. Bu sebeple konum eklerken hesabınız herkese açıksa bu duruma daha dikkat etmelisiniz. Tanımadığınız kişiler bile nerede olduğunuzu görebilirler.

İnstagram Konum Ekleme Zorunlu Mu?

İnstagram’da paylaşmış olduğunuz fotoğraf veya videolara konum ekleme özelliğini kullanabilirsiniz. İnstagram paylaşımlarınızda konum ekleme özelliği zorunlu değildir. Sadece sizin isteğinize bağlıdır. Daha fazla etkileşim kurmak istiyorsanız konumunuzu paylaşabilirsiniz. Hesabınız gizli değilse paylaştığınız konumları her instagram kullanıcısı görüntüleyebilir. Fakat hesabınız gizliyse paylaştığınız konumları sadece takipçileriniz görüntüleyebilir.