İnstagram Geçici Hesap Kapatma

Instagram kullanıcıları; yedek hesap açma, uygulamayı beğenmiyor olma, zaman sıkıntısı nedeniyle instagramdan uzaklaşma ve hesaplarını bir süre için pasif konuma getirmek isteyebilirler.

Hesabın pasif hale getirilmesi anlamına gelen geçici hesap dondurma durumunda, kullanıcının hesabı arama kısmında görüntülenmez ve kullanıcı adı bir başkası tarafından da alınamaz. Bu tür nedenlerle, instagram geçici hesap kapatma hakkında kapsamlı bilgi alınmalıdır.

İnstagram Geçici Hesap Kapatma İçin Neler Gerekir?

Instagram kullanıcıları, bazı durumlarda hesaplarını geçici süreliğine kapatmak isteyebilirler.

Hesapların geçici süreliğine kapatılması için ise, şu gerekenler temin edilmelidir:

  • İnstagram platformuna girişe onay veren bir cihaz
  • Sinyal gücü yeterli olan bir ağ bağlantısı
  • Geçici olarak kapatılmak istenen hesaba ait giriş şifresi ve kullanıcı adı
  • Kod doğrulaması gerekebildiği için, instagram üzerine kaydedilmiş olan telefon numarası veya mail adresi

Gibi gerekenler, hesabın geçici olarak kapatılmasından önce temin edilmelidir.

İnstagram Geçici Hesap Kapatma Nasıl Sağlanır?

Geçici olarak instagram hesaplarını kapatacak olanlar, yani hesaplarını donduracak olan kullanıcılar; giriş bilgilerini kullanarak sosyal medyaya giriş sağlar. Kendi profilinin olduğu alanı görüntüleyen kullanıcı, sağ ve altta yer edinen sekmeyi açar. Buradan, sırasıyla; 'hesap ayarları' ve 'hesabımı geçici olarak dondur' seçeneklerine geçilir. Hesap bilgileri yeniden yazıldıktan sonra, işleme onay verilir. Bu sayede, hesabın dondurulmuş olduğu anlaşılacaktır.

Instagram Geçici Hesap Kapatma Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Instagram kullanıcılarının yapacak olduğu geçici hesap kapatma, yalnızca instagramın kendisi üzerinden gerçekleştirilir. Herhangi bir site üzerine yazılacak olan kullanıcı bilgileri yardımıyla hesap dondurma işlemi gerçekleştirilemez. Buradan da hareketle, bilinmeyen hiçbir site üzerinde kullanıcı bilgilerini paylaşmamak gerektiği anlaşılmalıdır.

Ayrıca, hesabın geçici olarak dondurulması işlemi oldukça kısa bir süre içerisinde tamamlanan işlemlerden bir tanesidir. İnternet sinyal gücünün hızlı olması halinde, iki dakikada dahi hesabın dondurulması sağlanabilir. Tüm bunlara ek olarak da, hesap dondurma sonrasında hesabın yeniden açılana kadar silinmeyecek olduğu bilinmelidir. İstenirse bir ay sonra, istenirse de bir yıl sonra dondurulan hesap yeniden açılabilir. Hesabı geçici olarak kapatma sınırı ise haftada bir olarak belirlenmiştir.