Instagram Engel Kaldırma İşlemi

Instagram kullanıcıları; diğer kullanıcıların görebileceği içerikleri paylaşabilme, diğer kullanıcılarla etkileşim ve takip halinde olma imkanı sağlarlar. Doğal olarak, etkileşime oldukça açık olan bu mecra bazı durumlarda güvenilir bulunamayabilir. İnstagram platformu içerisinde çalışma yapan insanlar tarafından değerlendirme altına alınmış olan bu durum, çözümü geliştirilmiş olan bir durumdur.

Bu çözüm bağlamında ınstagram kullanıcıları, istemedikleri hesapları engelleyebilir ve o hesaplarla olan her türlü etkileşimi kesme avantajı yakalayabilirler. Engellenen hesap için sorun teşkil eden durumların aşılması halinde ise, ınstagram engel kaldırma işlemi yapılması gerekecektir.

Instagram Engel Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram kullanıcılarının yapacak olduğu engel kaldırma işleminde, bazı işlem adımlarının takip edilmesi gerekecektir.

Bu adımlar ise şu şekildedir:

  • Bir başka kullanıcının engellenmiş olduğu ınstagram hesabına giriş yapılır.
  • Giriş sağlandıktan hemen sonra, takip edilen kullanıcıların yapmış oldukları paylaşımların yer aldığı ana akış sayfası açılacaktır. Bu sayfada görülen, sağ alt kısımda yer alan sekmeye tıklanır ve kişinin kendi paylaşımlarının olduğu kullanıcı profili görülecektir.
  • Kullanıcı profili için, sağ kısımda yer alan tek bir sekme vardır. Bu sekmeye de giriş yapıldıktan sonra 'hesap ayarları' alanı tercih edilir.
  • Hesap ayarlarında çok sayıda değişiklik için yerleştirilmiş olan sekmeler bulunur. Bu sekmelerden 'engellenen hesaplar' olanı tercih edilerek bağlantı sağlanır.
  • Engeli kaldırılmak istenen kullanıcı için onay verilir ve işlem tamamlanmış olur.

Sekmelerin doğru olarak bulunması durumunda, engel kaldırma işlemi çok kısa sürede tamamlanacaktır.

İnstagram Engel Kaldırma İşlemi Ne Sıklıkta Yapılır?

Instagram platformu, kullanıcıların engellenmesine ve bu engellerin kaldırılmasına yönelik işlemlere bir kısıtlama getirmemiştir. Bu nedenle; istenilen kişinin engellenmesi, daha sonra yeniden engellemelerin kaldırılması mümkündür. Ayrıca, günün her saatinde engelleme yapmak ve bu engellerin yeniden kaldırılmasını sağlamak da mümkündür.

Burada dikkat edilmesi gereken tek unsur, aynı zaman dilimi içerisinde çok sayıda yapılacak olan engelleme sonucunda; instagram platformu tarafından hesabın askıya alınabilecek olduğudur. Hesabın aynı zamanda yaptığı bu işlemler; hesabın sahte olduğunun düşünülmesine, bir güvenlik ihlalinden şüphe edilmesine ve otomatik olarak bir süre kapatılmasına neden olacaktır.