destek@sosyaldanisman.com
+90 (212) 909 03 95

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme
11 Ağustos 2022
Sosyal Danışman

Sosyal paylaşım platformu Facebook silinen mesajların geri getirilme mümkün. Bu işlem için Facebook herhangi bir ücret talep etmez. Facebook kullanıcı hesaplarını güvende tutmak için, oluşturulan mesajları ve temel bilgileri kayıt altında tutarak, kullanıcı talep ettiğinde mesajları tekrar kullanıcının hizmetine sunar. Facebook’da kullanıcı profilinden mesajların silinmesi, tamamen silindi anlamına gelmemektedir. Silinen mesajları geri getirmek için Facebook kullanıcı profilinin aktif olması ve bazı yönergeleri yerine getirmesi gerekir.

Facebook Silinen Mesajlar Nasıl Geri Getirilir?

Silinen mesajların tekrar geri getirilebilmesi için, kullanıcının Facebook profilinin ve Facebook’a tanımlı e-posta adresinin aktif olması gerekir. Facebook silinen mesajların geri getirilmesi için;

  • Kullanıcı adı ve şifreyle Facebook hesabına giriş yapar.
  • Kullanıcı Facebook ana sayfasında üst köşede bulunan ok butonuna tıklar.
  • Açılan pencereden ayarlar sekmesi tıklanır.
  • Açılan pencereden Facebook bilgilerin sekmesi tıklanır.
  • Açılan pencereden dosyaların nasıl aktarılmasına ilişkin sekme tıklanır.
  • Silinen mesajların indirilmesi istenin dosya oluşturularak, dosya oluştur butonu tıklanır.

Bu sayede Facebook uygulamasında silinen dosyalar, arşivden dosyaya aktarılır. Kullanıcının tanımlı e-posta adresine dosya oluşturma işlemi tamamlandığına dair mail gönderimi yapılır. Kullanıcı mesajlarını dilediği cihaza indirme yetkisine sahiptir.

Facebook Silinen Mesajların Mobil Cihazlarda Geri Getirme

Facebook silinen mesajların geri getirilebilmesi için, masaüstü bilgisayarların kullanılması gerekmektedir. Uygulamanın mobil cihazlara ilişkin uygulaması bulunmamaktadır. Facebook arşivinde kayıtlı bulunan, silinen mesajlar Android ve iOS cihazlar kullanılarak geri getirilmesi bazı yöntemler kullanıldığında mümkündür.

Bu işlem için Android veya iOS cihazın masaüstü bilgisayarı ile bağlantı kurulması gerekir. Kullanıcı mutlaka masaüstü bilgisayarlar yardımı ile profilini açarak, belirtilen yönergeleri izleyerek, silinen mesajlarına erişmek durumundadır.

Facebook hareket dökümü sistem üzerinde arşivlenir. Her türlü bilgi erişimi bu sayede sağlanır. Kullanıcılar çöp kutusu, silinen mesajlar gibi verilere erişim sağlamaktadır. Uygulama penceresinde hangi işlemleri yapmak istediğine kullanıcı kendi tercihini kullanır. Çeşitli ayarları yaparak, bu sayede hareket dökümünü görüntüleyebilir.

 

Facebook Hesabını Donduranlar Silinen Mesajları Geri Getirebilir Mi?

Facebook hesabını donduran kullanıcıların, silinen mesajları ve bazı verileri Facebook arşivinde saklanır. Facebook hesabını donduran kullanıcı, hesabını tekrar aktif ettiğinde, silinen mesajlarına yönergeleri izleyerek erişim sağlar. Ancak hesabını dondurduğu süre içerisinde, kendisine gönderilen mesajlara ulaşma imkanı bulunmaz.

Facebook Hesabını Kapatanlar Silinen Mesajları Geri Getirebilir Mi?

Facebook hesabının kalıcı olarak kapatılması, geçici olarak kapatılmasından farklıdır. Hesap kapatma işlemi sırasında kullanıcı silinmiş verilerine tekrar ulaşabilmesi için yedek oluşturmak durumundadır. Aksi durumda hesabını kapattığında silinen mesajlarına ve diğer arşiv kayıtlarına ulaşması imkansızdır.

Facebook hesabını kapatan kullanıcılar, işlemler sırasında verileri arşivlemek istenilip, istenmediğine yönelik kullanıcıyı kapatma işleminden önce uyarmaktadır. Verilerin kalıcı olarak silineceğinden, kullanıcı profilinin kalıcı olarak kapatılmadan önce yedeğinin alınmasında fayda vardır.

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirmek Ne Kadar Sürer?

Facebook uygulamasında silinen mesajların geri getirilmesi, uygulamanın yoğunluğuna, internet erişim hızına ve indirilecek mesajların yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Facebook silinen mesajların geri getirilmesi ortalama olarak 24 saat sürer. Bu süre ortalama süre olup, belirtilen değişkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir.

Facebook Silinen Mesajları Geri Getirme Programları

Facebook silinen mesajları geri getirme programları kullanarak, gelişmiş algoritmalardan faydalanarak eski mesajları geri getirilmesi olanaklıdır. Bu sayede silinmiş fotoğraf, video, belgeler ve mesajlar geri getirilir. Kaybolan veriler kurtarılır. Geri getirilen verilerin kalıcı olarak silinmesi veya arşivlenmesine olanak tanır. iOS, Android, Windows ve Mac gibi işletim sistemlerini destekler. Ancak güvenli açısından bu yöntem önerilmez. Güvenli olan uygulamanın kendi yönergelerini izleyerek silinen mesajların geri getirilmesidir.

Yorum Yap

Yorumlar

Mustafa Bulut
2 Ekim 2022 - 11:19

Sildiğmiz mesajları geri getirmek gerçekten harika başarılı bir blog olmuş tebrikler

Eda baykal
2 Ekim 2022 - 00:58

yapamadığım bir konuda çok yardımcı oldunuz teşekür ederim

ali can
29 Eylül 2022 - 20:58

sayenizde facebook silinen mesajlarımı geri getirebildim çok teşekkür ederim

Elif biliz
29 Eylül 2022 - 18:28

Güzel kampanya gerçekten 100% gerçek takipçi

Kaan Özcan
29 Eylül 2022 - 11:03

Çok yardımcı oldu teşekkür ederim.

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta