destek@sosyaldanisman.com
+90 (212) 909 03 95

Facebook Reklam Hesabı Satın Alma

Facebook Reklam Hesabı Satın Alma
30 Eylül 2022
Sosyal Danışman

Günümüzde Facebook pek çok firma tarafından reklam vermek amacıyla kullanıldığı için Facebook reklam hesabı satın alma oldukça popüler bir hizmettir. Bu nedenle de pek çok kişi ya da kuruluş Facebook reklam hesabı açarak reklamlarına yer veriyor.

Facebook Reklam Hesabı

Facebook içinde yer alan Facebook Business Manager kısmına giriş yaparak reklam hesabı oluşturabilirsiniz. Bu bölümde sağ üst kısımda yer alan işletme ayarları butonuna tıklamalısınız. Bu kısımda Reklam Hesapları alanı görüntülenecektir. Bu alanda mevcut reklam hesaplarını ekleyebilir ya da yeni bir reklam hesabı oluşturabilirsiniz. Yeni bir reklam hesabı için ‘’Reklam Hesabı Oluşturun’’ seçeneğine tıklayabilirsiniz. Reklam hesabını oluşturduktan sonra hesap içine kullanıcıları ekleyebilirsiniz.

Facebook Business Manager Ne İşe Yarar?

Bu araç Facebook ve Instagram reklamlarını yönetmek için kullanılır. Bir reklam sayfası ve Facebook hesabı bulunan kullanıcılar reklam hesabı açarak işlemlerini bir üst kademeye taşıyabilir. Facebook Reklam Hesabı reklamlarınızın kontrolünü sağlamaya yardımcı olur.

Bu araç içinde şunları yapabilirsiniz:

  • Facebook içindeki sayfaları ekleyebilirsiniz.
  • Daha sonra bir reklam hesabı oluşturmalı ya da satın almalısınız.
  • Daha sonra Facebook piksel kodu oluşturmanız gerekir.
  • Piksel kodu ile reklam hesabını eşleştirmelisiniz.
  • Reklamlarınız için hedef kitle tercihi yapın.
  • Reklam hesabına kullanıcıları ya da çalışanları ekleyebilirsiniz.
  • Reklam hesabı içinde sayfalarınızı Yayınla seçeneği ile yayınlayabilirsiniz.

Bu adımlarla reklam hesabı üzerinden işletmenizin ya da profilinizin reklamlarını yönetebilirsiniz. Bu sayede Facebook içinde daha görünür bir profil elde etmiş olursunuz.

Business Manager Hesabı Açma ve Satın Alma

Business Manager hesapları için öncelikle kimlik doğrulaması gerekir. Bu nedenle de bir Facebook hesabına sahip olmanız gerekir. İlk önce business Facebook adresine girerek hesap oluşturma seçenekleri içinde ilerleyebilirsiniz.

Bu kısımda isim ve e-posta bilgileri ile ilerleyebilirsiniz. Daha sonra işletme bilgilerinizi de kaydettikten sonra reklam işlemlerini yapabilirsiniz. Reklam hesabı üzerinde farklı hesaplar ekleme, kullanıcı ekleme ve reklam yayınlama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Business Manager Hesabı açmak ve yönetmek çoğu zaman işletmeler ya da kişisel hesaplar için oldukça zor olabilir. Ya da düzenlenmiş ve gelişmiş Facebook reklam hesapları sizin işlemlerinize daha çok hizmet edebilir.

Bu nedenle de Facebook Reklamcılık Danışmanlığı hizmeti veren web sitelerinden kolaylıkla bir reklam hesabı satın alabilirsiniz. Özellikle pek çok kişi piksel kodlarını eşleştirme ya da Business Manager kullanma gibi işlemleri verimli yapamadığı için reklam danışmanlık şirketleri bu hizmetleri sizin adınıza yerine getirecektir.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorumlar

Barkın
3 Ekim 2022 - 16:02

Yazı harika olmuş teşekkür ederiz.

Orkun
3 Ekim 2022 - 16:02

Teşekkür ediyoruz değerli yönlendirmeleriniz için.

Mustafa Bulut
1 Ekim 2022 - 17:07

bir türlü facebook reklam hesabını hangi siteden almaya karar verememiştim ama sizin sitenizi görünce kararımı verdim teşşekürler sosyal danışman.

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta