destek@sosyaldanisman.com
+90 (212) 909 03 95

Facebook Erişim Engelini Kaldırma

Facebook Erişim Engelini Kaldırma
27 Temmuz 2022
Sosyal Danışman

Facebook kurulduğu günden bu güne kadar hızla geliştiği gibi ayrıca her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor dolayısıyla facebook erişim engelini kaldırma sorunu gündeme daha sık gelmeye başlamıştır. Sosyal medyanın mega gücü Facebook, kullanıcı sayısını istikrarlı bir şekilde artırıyor. Facebook'ta her paylaşım yaptığınızda veya yorum yaptığınızda hesabınız kısıtlanabilir.

Facebook'a erişimin engelini kaldırmak için bazı işlemler yapmanız gerekir. Facebook'un topluluk kurallarına aykırı davranırsanız, çoğu işlem başarılı olmaz. Kendinizi Facebook'ta engellenmiş bulursanız, tüm son gönderileri kontrol etmelisiniz. Gönderiler Gönderiler, şiddete veya sosyal normlara karşı çıkmamalıdır. Bu seçeneklerden biri, alınan erişim bloğunun nedeni olmamalıdır.

Topluluk standartlarına uymayan bir şey yaptıktan sonra, Facebook'un engelleme kararı, tamamen kural ihlallerine, daha önce de böyle olup olmadığına ve Facebook'un genel geçmişine dayanmaktadır.

Engellenirse, gönderdiğiniz arkadaşlık isteği spam olarak işaretlenebilir. Facebook geçici engelleme ve sınırlı erişim işlemleri de bunlardan bazılarıdır. Hesabınız işlemlere engellendiği zaman belirli bir süre beklemek gerekir ve işlemleriniz sınırlandırılabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için Facebook'un toplum kurallarına uygun davranmalı ve kurallarına uymalısınız.

Facebook Geçici Engelleme Neden Olur?

Bazı kişiler, topluluk kurallarını ihlal ederek Facebook medyasının sunduğu hizmetlerini kötü amaçla kullanabilir. Facebook'un algoritmaları her türlü olumsuzluğu algılar, bu nedenle belirli hareketlerin tekrar tekrar yürütülmesi sınırlandırılabilir. Bu duruma örnek bir çok konu vardır.

  • Gruba günde 50'den fazla ek istek göndermek.
  • Aynı mesajı Facebook grubunuza birden çok kez göndermek.
  • Aynı etkileşimi belirli bir aralık olmadan arka arkaya sayfaya göndermek.
  • Facebook sayfalarına sık sık yorum yapmak.
  • Facebook'ta yabancı kişilere sürekli olarak arkadaşlık istekleri göndermek.
  • Tanımadığınız kişilere sürekli olarak kısa mesaj göndermek.

Gibi durumlar geçici erişim sorununu yaşamanıza yol açabilmektedir.

Facebook Sınırlı Erişim Neden Olur?

Kötü amaçlı yazılım sebebi dışında nedenlerle Facebook özelliklerini kullanamayabilirsiniz. Facebook'a erişmek için kullandığınız bilgisayar, hesabınızın işlevselliğini geçici olarak sınırlayabilecek virüsler veya kötü amaçlı yazılımlar içeriyor.

Bu sorunun arkadaşlarınızın hesapları içerisine yayılmasını önlemek amacıyla bir dönem hesap kısıtlamaları olabilir. Kullanıcının söz konusu durumu düzeltmesi gerekiyorsa uygulanması gerekli adımlar kullanıcıya iletilir. Aksi durumda, sorun çözüldükten sonra hesap normale dönecektir. Bu durum size bazı kısıtlamalar sağlayacaktır.

  • Facebook'a göz atabilirsiniz, ancak gönderiler üzerinde yorum yapamaz olduğu gibi arkadaşlık isteği gönderemezsiniz.
  • Bilgisayarınızdaki kötü amaçlı yazılımın türlerine bağlı olarak, genellikle Facebook hesabınıza masaüstü bilgisayar, cep telefonu, tablet gibi cihazlardan erişim sağlayabilirsiniz.
  • Hesabınızın mevcut durumunu Facebook Destek gelen kutunuzda görebilirsiniz.

Facebook Erişim Kısıtlaması Nasıl Kaldırılır?

Facebook'un erişim kontrolü sorunlarını çözmenin en güvenli yolu beklemektir. Kesin bir zaman belirtememekle birlikte 24 saat gibi bir süre içinde sorunun ortadan kalktığını görebilirsiniz. Bu süre 48 saate kadar uzayabilir ancak sık cezalar katlanarak devam eder ve uzar bu durum kullanıcılar için oldukça büyük bir sorun oluşturur.

Facebook engelini kaldıramaz ve ceza süresini bilemezsiniz. Bu uyarı 48 saat boyunca gönderilirse ve sorun devam ederse, sorunu yetkililere bildirmek için iletişim formunu kullanabilirsiniz. Dünya çapında geniş bir kullanıcı tabanına sahip olan Facebook, tüm kullanıcılarının sorunsuz bir şekilde memnuniyetini sağlamayı taahhüt eder.

Bu nedenle yazılı ve sözlü kurallar zorunludur. Son zamanlarda kişisel özgürlüklerini ve insan haklarını sosyal medya platformlarında daha aktif ve sağlıklı bir şekilde kullanmak isteyenlerin güvenliğini sağlamak için daha fazla önlem alınmıştır. Facebook beğeni ve benzeri özellikleri günlük olarak Facebook ara yüzüne ekleyerek problemli olayların yaşanmasını önlemek her zaman ana amaç olmuştur.

Yorum Yap

Yorumlar

Nurullah dağ
26 Mayıs 2023 - 07:31

Gayet başarılı açıklama olmuş emeğine sağlık sayesinde öğrendim

Birkan Boz
5 Ekim 2022 - 22:17

Gayet açık bir açıklama olmuş Facebook üzerinden ceza yediğim için bu konuya daha çok dikkat edeceğim

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta