Clubhouse Davet Linki Nasıl Alınır? Nasıl Gönderilir?

Özel giriş yöntemine sahip olan cluphouse, son zamanlarda en popüler platformlar arasında yer almayı başarıyor. Bu uygulamaya kullanıcılar yalnızca davetiye ile girebiliyor ve böylece birçok türden internet kullanıcısı bir arada toplanmayı başarıyor. Peki, clubhouse davet linki nasıl alınır? Nasıl gönderilir? Kısaca bir göz atalım.

Cluphouse Davet Linki Alma Aşamaları

Cluphouse uygulamasına sadece iki seçenek ile girilebilir. Bunlardan ilk uygulamaya daha önceden üye olan birisinin davet linki ile olmaktadır. İkincisi ise bekleme listesine katılarak gerçekleşir. Bekleme listesi esnasında onay süresi oldukça uzun sürebilmektedir. Bu sebepten dolayı uygulamayı kullanmak isteyenlerin çoğu bir başkasından davet linki almayı tercih etmektedir. Davetiye alma yöntemleri ise üç aşamadan meydana gelmektedir;

  • Özel kişiler tarafından bireysel davetiye almak (clubhouse davetiye kodu)
  • Sosyal medya kullanıcılarından davet linki istemek
  • Çevrede yer alan clubhouse kullanıcısı arkadaşınızdan platforma dahil olabilmek için onay istemek

Tüm bu işlemler için gerekli süre ise 1 gün, 10 saat, 15 dakikadır.

Clubhouse Davet Linki Nasıl Gönderilir?

Bir başka kullanıcının daveti sayesinde Clubhouse ailesine katıldıysanız sizde istediğiniz arkadaşınızı davet etme hakkına sahipsiniz demektir. İlk hesap açtığınızda platform size iki davet gönderme hakkını sunmaktadır. Böylelikle uygulamada yer alan çevrenizi rahatlıkla genişletebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken adımlar;

  • Uygulama simgesinin üzerine tıklayın ve kendi hesabınıza giriş yapın
  • Ekranın üst kısmında bulunan zarf simgesine tıklayın. Böylelikle davet ekranına yönlendirilmiş olacaksınız.
  • Üstte yer alan arama butonuna tıklayın ve bulmak istediğiniz kişinin ismini yazarak aramaya başlayın. Aynı zamanda açılan davet ekranında davette bulunabileceğiniz arkadaşların listesi bulunmaktadır.
  • Karşınıza çıkan isimlerin yanında davet et butonu yer alır. Buna tıklayarak davette bulunabilirsiniz.

Yukarıdaki adımları kullanarak arkadaşlarınızı kolayca platforma dahil edebilirsiniz.

Sosyal Medya Platformlarından Davet Linki Nasıl İstenir?

Instagram, Twitter ve Ekşi sözlük gibi platformlar üzerinden clubhouse davetiyesi paylaşan birçok kişi bulunmaktadır. Bu uygulamaya giriş yapmak isteyen kişiler için en kolay yollardan biriside bu platformları takip ederek fırsattan yararlanmak olacaktır. Eğer ki kullanmış olduğunuz sosyal ağlar üzerinde cluphouse kullanan kişiler yoksa #Cluphouse adlı hashtagini yazarak incelemeye başlayın. Bulduğunuz sayfalara davet linki istediğinizi yazdığınız taktirde kullanıcılar size ulaşmaya çalışacaktır.