Android Cihazlardan İnstagram Uygulamasına Kayıt Nasıl Olunur?

İOS veya android cihazlar, internet bağlantısı yardımıyla ınstagram hesaplarının oluşturulabildiği ve kaydın tamamlanabildiği cihazlardır. İki ayrı işletim sistemine ve tasarıma sahip olan bu cihazlardan android kullanan kişiler, android cihazlardan instagram uygulamasına kayıt nasıl olunur? Sorusuna alacakları yanıtı oldukça fazla önemserler. Bu tür durumda; android cihazlardan instagram kaydını yapmak için gerekenleri, hangi kayıt işlemlerine tabi kalınacak olduğu, konuları öğrenilmelidir.

Android Cihazlardan İnstagram Uygulamasına Kayıt Olurken Gerekenler

Android cihazlardan yapılacak platform kayıtlarında, kesin suretle android cihaz temini yapılarak işlemlere başlanmalıdır.

Bu cihazlara ek olarak:

  • Güvenlik kontrolleri tamamlanırken gereken mail adresi veya aktif kullanılan telefon numarası
  • İnstagram kayıtlarının internet üzerinden olması nedeniyle, sinyal gücü yeterli seviyede olan bağlantı
  • Kullanıcı adı olarak hangi ismin veya takma adın kullanılacak olduğu, biyografi kısmına yazılacak olan içerikler

Gibi gerekenler, android bir cihaz üzerinden yapılacak instagram kayıtlarında zorunlu olarak bulunmalıdır.

Android Cihazlardan İnstagram Uygulamasına Nasıl Kayıt Olunur?

Kullanılan bir android cihazdan yapılması planlanan instagram kayıt işleminde, cihaz yapısına ve kayıt gerekenlerine bağlı adım yönergeleri izlenmelidir.

Bu izlemeler ise şöyledir:

  • Cihazın ağ bağlantısı kurulur ve sinyal seviyesinin en azından 'yeterli' seviyede olduğuna emin olunur.
  • Uygulama olarak indirilmiş olan veya online olarak girilecek instagram mecrasının ana giriş sayfası görüntülenir.
  • Sayfa üzerinde istenen giriş bilgilerinin hemen alt kısmında, koyu mavi renkte yazılmış olan 'kaydol' bölümü vardır. Kayıt için o alana tıklanır.
  • İstenmekte olan; kişinin adı ve soyadı, almak istediği kullanıcı adı, güvenlik için sorgulanması gereken şifrenin girilmesi sağlanır.
  • Doğrulama için ve hesap bilgileri unutulduğu zaman hesabın yeniden alınması için, telefon numarası bilgileri veya mail adresinin yazılması sağlanarak işlem onaylanır.
  • Telefona veya mail adresine gönderilen doğrulama kodu istenen alana tuşlanır ve kayıt tamamlanır.

Bu adımların tamamlanması ve instagram tarafından 'kayıt tamamlandı' ifadesinin görülmesinden sonra artık instagram hesabı hazır olacaktır. Kayıt yapılan alanın en başında görüntülenen ve hesap kullanıcı adı ile şifresi girilerek yapılan instagram ana sayfasına gidilerek, kaydolma tamamlanan hesaba giriş yapılabilir.