Kurumsal Hesaplar İçin Mavi Tik Alma

İnstagram günümüzde para kazanılan veya reklamların yapılabildiği bir platform haline geldi. Özellikle kurumların büyüyebilmesi için daha fazla kitleye ulaşması gerektiğinden instagram iyi bir araçtır.

Ancak bu kurumlar güvenilir olduklarını kanıtlayabilmek için instagram tarafından mavi tık almaları gerekmektedir. Kurumsal hesaplar için mavi tik alma işlemi bazı adımlarla gerçekleşebilir. Mavi tik alabilmek için instagramın sunduğu şartları karşılamanız gerekmektedir.

İnstagramda Mavi Tik Alma

İnstagramda gezinirken bazı hesapların yanında mavi tikler görünür. Bu mavi tikler bir kişi veya kurumun güvenilir ve gerçek olduğu anlamına gelir. Kişisel tanınırlık veya kurumsal reklamlar için mavi tik almak önemlidir. Peki kurumsal hesaplar nasıl mavi tik alabilir? Bunun için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekmektedir.

  • Kurumsal mavi tik alabilmek için öncelikle hesabınızın bir işletme hesabı olması gerekir.
  • İşletme hesabı için hesabınızda bulunan profesyonel hesaba geç butonuna tıklayabilirsiniz.
  • İşletme hesabına geçtikten sonra hesap ayarları kısmından hesap doğrulama iste butonuna basın.
  • Ardından karşınıza çıkan formu doldurun.

Formu doldurduktan sonra başvurunuz gerçekleşmiş olur. Fakat bu sizin kesin olarak mavi tık alacağınız anlamına gelmez. Çünkü mavi tık alabilmek için instagramın şartlarına uygun olmanız gerekmektedir.

Mavi Tık Almak İçin Olması Gerekenler

Mavi tık resmi bir hesaba sahip olabilmek için çok önemlidir. İnstagramda mavi tık almak için ise bazı şartlara uygun olmanız gerekiyor.

Bu şartlar ise şunlardır:

  • Hesabınızı twitter, facebook gibi diğer sosyal medya uygulamalarıyla bağlayın.
  • Sahte takipçi satın almamalısınız.
  • Sahte beğeni veya yorum satın almamış olmalısınız.
  • Belirli yükseklikte bir takipçi sayısına sahip olmalısınız. 200-300 takipçiyle mavi tık almanız zordur.

Ayrıca özgün paylaşımlarda bulunmanız gerekiyor.

Mavi Tık Almak Neden Önemli

Mavi tık hesabınızın size ait olduğunu kanıtlar. Adınıza açılan farklı hesaplardan yapılan paylaşımların sizi mağdur etmemesini sağlar. Kurumsal hesapların itibarı için mavi tik bu nedenle çok önemlidir.

Mavi Tik Avantajları

Mavi tik hesabınızın kapanmamasını sağlar. İtibar ve prestij kazandırır. Aynı zamanda hesabınıza güvenilirlik ve gerçeklik kazandırır.