Instagram Hikaye İzlenme Sayısı Nasıl Artırılır?

Instagram kullanıcıları, yirmi dört saat görüntülenme imkanı olan fotoğraf ve video içerikleri paylaşabilir. Hikaye özelliği de denilen bu paylaşım şekli, almış olduğu izleme sayısının fazlalığına göre avantajlar sunar. Çünkü instagram platformu; hikayelerin diğer kullanıcılar tarafından ilgi görülmesinden dolayı, hikaye paylaşımı yapan kullanıcılara doğrudan ücret ödemesi yapar.

Bu ücretlerin alınması içinse, sınır hikaye izlenme sayısının aşılması gerekir. Özellikle instagramdan alınacak gelire göre hikaye paylaşanların; instagram hikaye izlenme sayısı nasıl artırılır? Ve hikaye izlenme sayısı artırmak yöntemleri nelerdir, başlıklarını öğrenmesi gerekir.

Instagram Hikaye İzlenme Sayısı Artırma Yöntemleri Nelerdir?

Instagram kullanıcıları, bazı hikaye izlenme sayısı artırma yöntemlerini uygulayabilir. Her yöntem sonucunda izlenme sayısı artarken, yöntemler için gereken içerikler ve işlemler değişecektir.

Bununla beraber, hikaye izlenme sayısı artırma yöntemleri:

  • İzlenme paketlerinin alınması yöntemi
  • İlgi uyandıran ve belli kitleleri hedef alan hikaye içeriği hazırlama yöntemi
  • Reklam verilmesi sağlanarak hikaye izleme kazanılması yöntemi

Olacak şekilde, kısa yoldan veya emek verilecek şekilde hikaye izleme sayısını artıran yöntemler vardır.

Instagram Hikaye İzlenme Sayısı Artırma Yöntemleri Nasıl Yapılır?

Seçilecek olan hikaye izlenme sayısı artırma yöntemine göre, işlemlerin gerçekleştirilme şekli ve aşamaları değişecektir. Eğer izlenme paketi alınırsa; instagrama yönelik içerik paketleri olan firmalarla anlaşma yapılır ve izlenme paketi alınmak istendiği bildirilir. Kaç kişinin izleyecek olduğuna karar verildikten sonra, bot olan veya organik takipçiler tarafından hikayeler izlenir.

Eğer kitleleri hedef alan içeriklerle hikaye izlenme sayısı artırılacaksa; seçilen kitlenin ilgi alanı belirlenir ve bu alanda, daha önce yapılmamış olan veya alışılagelmişten farklı olan hikayeler oluşturulur. Bu sayede hiç beklenmediği kadar hikaye izlenme sayısı artabilir. Birtakım emekleri gerektiren bu yöntem, kalıcı izlenme sayılarına neden olacaktır.

Eğer reklam verilerek hikaye izlenme sayısı artırılacaksa; ınstagram birimleriyle iletişim kurulur ve sayfanın 'sponsorlu' yazısıyla diğer kullanıcıların ekranına düşmesi sağlanır. Hikayenin de ilgi uyandırmasıyla izlenme sayısı da artacaktır. Bu yöntem, instagram platformuna ödeme yapılmasını gerektirse dahi; doğal olan, hem hikaye izlenme sayısını hem de takipçi sayısını artıran yöntemlerdendir.