destek@sosyaldanisman.com
+90 (212) 909 03 95

Bot Takipçi Nasıl Satın Alınır?

Bot takipçi nasıl satın alınır? Instagram bot takipçi satın al hizmeti ne kadar? Bot takipçi nereden alınır? Detaylar burada...

Bot Takipçi Nasıl Yapılır?

Son dönemlerde popüler platformlarda hem kişisel hem ticari olarak giderek artan sosyal medya haline gelmiştir. Kişisel kullanım ve ticari kullanımlarda takipçi sayıları inanılmaz derecede önem arz etmiştir. Bu sebepten dolayı kullanıcılar değişik yollardan takipçi arttırma yolları deneyip takipçi sayılarını çoğaltmaktadır.

En çok başvurulanı ve en yaygın olanı ise instagram takipçi hilesi uygulamasıdır. Güvenilirliği kesin olmayan bu uygulamanın yanı sıra daha güvenilir yollardan takipçi satan firmalar da kullanıcıların talebini karşılama çabası içindedirler.

Bot Takipçi Hilesi Nedir?

Otomatik takipçi artırılmasını sağlayan programlara instagram takipçi hilesidir. Bu programlar üzerinden yapılan hileler hesaplara bot takipçi gönderir. Bu tür sistemin çıkmasının iki nedeni vardır;

 • Programlar otomatik olarak yorum veya beğenilerle hesaplara takipçi gönderir.
 • Diğer yöntem havuz oluşturularak uygulanır. Program kullanıcı adınızı ve şifrenizi yedekler böylece havuzda bulunan hesapların birbirlerini takip etmelerini sağlar.

Her ne olursa olsun bu yöntemleri uygulayarak, hile yoluyla takipçi sayısı artırmaya çalışmak tehlikeli durumlara yol açabilir. Bu tür yöntemleri uyguladığınızda hesabınızın başkasının eline geçmesi söz konusu olabilir ve bu risk göz ardı edilemez. Sosyal medyayı aktif olarak kullanmak, takipçi artırmak, daha verimli içerikler paylaşmak, dikkat çekmek söz konusu ise bir sosyal danışman gözetiminde ilerlemek daha sağlıklı ve bilinçli hareket olacaktır.

Eğer normal yollar ile takipçi sayısını artımı sağlanamıyorsa ve çok kısa sürede takipçi sayısının artması isteniliyorsa takipçi satın alma yöntemlerine başvurulabilir.

Bot Takipçi Satışı Nedir?

Farklı kullanım amacıyla çok popüler hale gelen sosyal medya platformları, takipçi sayısının artması yönünde büyük önem arz etmeye başlamıştır. Özellikle ticari olarak bu uygulamayı kullanan kişiler güvenilir biri olduklarını göstermek için çok fazla sayıda yorum, beğeni veya takipçiye ihtiyaç duyarlar. Bu nedenlerden dolayı birden fazla firma takipçi satışı yapmaya başlamıştır.

Takipçi satışları bir platform üzerinden ilgili kişinin hesabına gerçek veya bot takipçi gibi hesaplarla yapılır.

Nelere Dikkat Edilmeli?

İster takipçi alın, ister takipçi satan taraf olun kesinlikle dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Öncelikle herhangi bir takipçi satan bir platformdan bot takipçi alınacaksa alınan hesapların organik olmadığı ve zamanla takipten çıkacakları bilinmelidir. Bu şekilde alınan takipçiler kesinlikle kalıcı olmamakla birlikte hesabınızın da başkaları tarafından güvenilmez algısı yaratmasına yol açar.

Organik takipçi, gerçek hesapları olan kişilerdir. Eğer asıl hedefiniz yüksek etkileşim ve güvenilirlikse bu durum organik takipçi ile sağlanır. Bot hesaplarla takipçi alındığında hiçbir kullanıcı uzun süreli bir fayda sağlamaz ve işlemden memnun kalmaz.

Takipçi satın alındıktan sonra içlerinde farklı ülkelerden takipçilerin de olduğu yabancı ülkelerden kişilerin geldiğini görmek mümkündür. Bazı sosyal medya siteleri son zamanlarda görülen yabancı takipçilere önlem olarak Türk takipçi satışı yapma gereği duymuştur. Bu sebepten dolayı takipçi alım işlemlerinde bu hususa dikkat edilmesi önem arz eder.

Takipçi konusunda bir diğer hassas nokta ise güvendir. Çünkü bazı firmalar sizden şifrenizi, cep numaranızı istemektedir ancak bu bilgiler gizli kalınması gereken bilgilerdir. Güvenlik açısından bu bilgiler asla herhangi bir site veya platformda paylaşılmamalıdır.

Bot Takipçi Satışı Nasıl Yapılır?

Sosyal medyalarda veya arama motorlarında çok fazla takipçi satışı yapan firmaları rastlanması mümkündür. Çoğu insan takipçi satın almaktan ziyade takipçi satışı yapmayı da merak eder. Sosyal medya takipçi satışı yolları ve özellikleri;

 • Takipçi satışları, takipçi paneli üzerinden yapılır.
 • Takipçi satışları yapmak isteyen firma veya kişiler bayiliklerini bu paneller üzerinden alır.
 • Türk ya da yabancı takipçi seçenekleri belirlenir.
 • Takipçi panellerinden şahsi kullanımlar için de yararlanılır.
 • Ücret karşılığında kişisel hesaplara takipçi satın alınabilir.

Takipçi satışı yapan firmalar beğeni ya da takipçi sayısına göre farklı fiyat seçenekleri sunar. Ayrıca yabancı veya Türk takipçi olma, kalıcı veya geçici takipçi olma durumuna göre de bu fiyatlar değişir. Sadece takipçi satışı değil beğeni satmak isteyen firmalar da mevcuttur ve yabancı ya da Türk beğeni seçenekleri fiyatları değiştirir.

Bot Takipçi Satışı Yapan Sitelerin Görevleri Nelerdir?

Günümüzde bir sosyal medya adına takipçi satışı için yapan birçok firmalar mevcut olmakla birlikte bu firmalar sadece bu uygulama için değil, diğer sosyal medya hesaplarına da satış yaparlar. Bu firmalar;

 • Türkiye'de ilk sırada yer alan bazı firmalar Facebook ve Youtube için hazırladığı hizmetler ile faaliyet gösterir. Tecrübesi 6 yıla dayanmakta olup güvenilir ve garantili hizmetiyle en çok tercih edilen firmalar arasındadır. Ayrıca fiyat ve içerik bakımından farklı seçenekleri mevcuttur. En önemli özelliği ise gerçek ve organik hesap konusunda bir adım öndedir. Takipçi satın almak istenilen çoğu firma şifre talep ederken, bu firma herhangi bir şifre talep etmeyerek takipçilerine güven verir.
 • Örneğin bir firma 2013 yılından beri hizmet vermekle birlikte kurumsal ve bireysel olarak çeşitli müşteri portföylerine sahiptir. Takipçi ve beğeni hizmeti yanı sıra her türlü sosyal medya uygulamaları için de farklı hizmetler sunar. İstediğiniz kadar takipçi alabilir ve istediğiniz ülkeden takipçi seçebilirsiniz. Bu hizmetin içinde, gönderiler, son paylaşımlar ve son gönderiler gibi üç farklı seçenek vardır. Tüm bu işlemler yapılırken firma, şifre talep etmez ve beğeni almak istediğiniz linki kopyalayarak kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirme imkanı sunar.
 • Hem Türk hem de yabancı takipçi satışı yapar. Ayrıca gerçek ya da bot takipçi satın alma seçenekleri de mevcuttur. Öncelikle firmanın imkanlarından faydalanmak için üye olunması gerekir. Diğer firmalar gibi bu firma da işlemleri sırasında şifre talep etmez.
 • Diğer firmalardan farklı olan firmalar da vardır çünkü takipçi satışı yanında ayrıca canlı yayın izleyicisi ve kalıcı takipçi hizmetleri sunar. Bu firma, 7/24 canlı desteği ve 60 dakikaya kadar işlem yapmasıyla önemli avantajlara sahiptir. Yukarıda bahsedilen diğer firmalar gibi şifre istemez ve güvenlidir.

Doğal yollar ile organik takipçi sayısı artırma oldukça uzun ve zor bir süreç olduğu için genellikle birçok kullanıcı takipçi satın alma yöntemlerini seçer. Bot takipçi satış işlemleri genelde bu iş için odaklanmış olan sosyal medya uzmanları ya da webmasterlar tarafından yapılır. Bu havuzun içine öncelikle belirli oranda hesabın girişi yapılır ve sonrasında verilen bir komut dahilinde havuz içindeki hesaplara istenen aksiyon sağlanır.

Bot hesapların yapacağı bazı işlemler sınırlıdır. Twitter üzerinden örnek verilmesi gerekirse belirlediğiniz hedef favoriye alınabilir ya da Retweet edebilir fakat bu tür hesaplar bot hesap oldukları için bazı etkileşim gerektiren hesapların aksiyonlarını taklit edemezler.

Eğer bir ödeme karşılığında bot hesap satın almak istenmiyorsa değerlendirilecek farklı yöntemler vardır. Bunlar için bazı yukarıda bahsedilen bazı sitelere üye olmak gerekir. Tüm bu işler haricinde kötü niyetli kişiler sayfanızı kötülemek, etkileşimlerinizi düşürmek için de sayfanıza bot takipçi gönderebilir.

İlk önce yüzlerce organik takipçi geldiğini zannedip fark edemeyebilirsiniz ancak daha sonra binlerce kişi geldiği zaman hesapların bot olduğunu anlamak mümkündür. Bunun önüne geçmek için Sosyal Danışman ile görüşülüp hesabının daha güvende tutulması açısından etkileşimleri koruma altına almanız mümkündür.

Kapat
Whatsapp Telefon E-Posta